درباره فولدکس

گروه طراحان فرم و عملکرد، فعالیت خود را در زمینه مهندسی معماری، طراحی داخلی و طراحی صنعتی از سال 1385 آغاز نمود. این گروه در راستای فعالیت حرفه‌ای خود تا کنون ارائه‌گر پروژه‌های موفق بسیار در سطح کشور و برگزیده مسابقات معماری، طراحی داخلی و طراحی صنعتی بوده است.

این گروه در پی ارتقا و گسترش فعالیت حرفه ای خود در زمینه طراحی صنعتی و دکوراسیون داخلی، اقدام به تاسیس برندی به نام "فولدکس" نمود. هدف تیم فولدکس ارائه راهكارهای مدرن و نوآورانه برای بهبود سبک زندگی است.

توجه به سادگی فرم های سبک مدرن و نیز شناخت نیازهای پیچیده جامعه و تنوع سلیقه خانواده های ایرانی، سبب شده است که تیم فولدکس با الهام از سبک اوریگامی، ایده هایی نوآورانه در زمینه طراحی صنعتی و دکوراسیون داخلی جمع آوری و اجرا نماید.

اوریگامی، نامی آشنا در شاخه هنر است. این هنر، یک هنر قدیمی و سنتی متعلق به کشور ژاپن و به معنی "تا کردن کاغذ" است. (اوری= تا کردن و گامی=کاغذ). هدف این هنر، تبدیل یک سطح صاف به اشکال هندسی هدفمند است که با تکنیک تا کردن خلق می شود.

به طور خلاصه، هنر اوریگامی با بهره گیری از کریس پترن ها (crease pattern) یا همان الگوهای تاکردن و قرارگیری و ترکیب اشکال هندسی به صورت نوآورنه و هوشمندانه ایجاد می گردد. این الگوها جهت تولید، تصور فضایی و فرایند تکامل بصری، قدرت هماهنگی چشم، ترتیب و توالی حافظه، همینطور صبوری و قدرت تمرکز را از خالق اثر نیاز دارد.

اوریگامی در راستای ایجاد ساختارهای پیچیده الگوسازی می کند و طراح با الگوهای ابتکاری امکان ارائه نمایه ای ساده از یک ساختار پیچیده را خواهد داشت. در واقع با طراحی یک الگوی ذهنی روی یک سطح دو بعدی و تا کردن بخش های مشخص شده روی سطح، می توان به اشکال هندسی زیبا و معنادار دست یافت که روش جدیدی برای طراحی و تولیدات صنعتی و غیرصنعتی است.

چیزی که در وهله اول جذابیت هنر اوریگامی و استفاده آن در تولید محصولات را دو چندان می کند این است که از یک تکه سطح دوبعدی با قابلیت تا شدن، میتوان به خلق آثار متنوع و جذابی رسیده، آن را به حالت اولیه برگرداند، سپس دوباره یا چندباره اشکال گوناگون دیگری از همان سطح ساخت.

تیم فولدکس با الهام و بهره گیری از این سبک، تولیدات خود را در زمینه طراحی صنعتی و دکوراسیون داخلی ، تولید و عرضه می کند. به این ترتیب که از اوریگامی و Crease pattern در خلق طرح های خاص و هوشمندانه محصولاتی که در زندگی روزمره مورد استفاده خانواده هاست بهره می گیرد.

زندگی مدرن در چارچوب شاخص های کیفی در مقیاس جهانی، تیم فولدکس را بر آن داشته است که با تکیه بر شناخت نیازهای خانواده های ایرانی و بررسی بازارهای جهانی دست به انتخاب کالاهایی بزند که که در راستای آن بالا بردن استانداردهای زندگی ایرانی و رساندن آن به سطح استانداردهای جهانی محقق گردد.

گروه فولدکس، امید دارد كه با ارائه خدمات نوآورانه و خلاقانه، رضایتمندی هر چه بیشتر شما عزیزان را فراهم كند. تلاش ما این است كه با صرفه جویی در وقت، جا و هزینه شاهد خرسندی و زیبایی بیشتری در محل زندگی شما عزیزان باشیم.